EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341621304525.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341621892796.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341621681926.jpg

MH-X301A full-automatic PP Strapping Machine

MH-X301A full-automatic PP Strapping Machine

Бренд: CHTPAK

Лента: ПП


Испраќам барање
ОПИС

MH-X301A full-automatic PP Strapping Machine

Параметри на производот


Бренд: CHTPAKНапојување: AC220V, 50 / 60Hz, 0.4KW
Name: MH-X301A full-automatic PP Strapping MachineБрзина на врзување: 2.5 секунди / циклус на работа
Лента: ПП    Ширина: 9-15мм    Дебелина: 0.55-1.0mmTension force: 5-50kgs (adjustable)
Ширина на диспензерот: 160-180ммWorking table height: 750mm (customizable)
Внатрешен дијаметар на ролна за ремени: 200-210ммМетод на сврзување: топло-топење, дно сврзување
Надворешен дијаметар на ролна за ремени: 400-500ммГолемина на машината: 1400x628x1435mm
Бучава: d80dB (A)Frame size: W800xH600mm (customizable)
Тежина на машината: 150 ​​кг


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот