EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1623140415371445.jpg

Машина за врзување палети од серија CP-900

Машина за врзување палети од серија CP-900

Модел: CP-900-OG / CP-900-IT / CP-900-CB / CP-900-CP  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производот: за пакување палети и големи предмети

Предности на производот: ергономски / лесен / ефикасен


Испраќам барање
ОПИС

Машина за хранење со ленти од серија CP-900

Висока ефикасност, еднорачни, флексибилни


Фотографии на производот
Функција на производот

01 Ракување со еден човек - палетите се врзани само од едната страна!

02 Квалитет на фирма:тврдо и издржливо / автоматско ременување / висока ефикасност / заштеда на трошок / ергономично

03 Лентање без виткање - удобно додека стоите во идеална работна висина!


Детали за производот

01 Интелигентен панел за работа

02 Easy operation for straps installation

03 Точна технологија на пренос

04 Easy and high-efficiency strapping


4 модели

CP-900-OG: со глава за автоматско запечатување ORGAPACK, бренд Швајцарија

CP-900-IT: со глава за автоматско запечатување ITATOOLS, бренд Италија

CP-900-CB: со глава за автоматско запечатување DEMASTIC, наш сопствен бренд

CP-900-CP: со ДЕМАСТИЧНА пневматска глава за запечатување, наша сопствена марка


Параметри на производот

Технички податоци CP-900 (машина за врзување палети)

димензии

950 750 * * 1250MM

Тежина

100kgs

Должина на ланецот

9300MM

Големина на палета

ширина: до 2000 мм прилагодливи
висина: до 3000 мм прилагодливи

Тип на ремен

ПЕТ / ПП

Strap spec.

ПП лента: дијаметар на јадрото на ролна 200 мм висина на јадрото на ролната : 180 мм
ПЕТ каиш: дијаметар на јадрото на ролна 406мм висина на јадрото на ролната : 150мм

Дебелина на ременот

0.6-1.3MM

Ширина на ременот

12-19MM

Duty cycles

околу 600 циклуси со полна батерија

Хоризонтална брзина на ременот

40м / мин

Вертикална брзина на ременот

60м / мин

Pallet clearance height

75MM

Pallet min. width

200MM

време на полнење

3.5H

Батерија

3.2A / h Li-ion, до 2000 полнења
операција за поддршка при полнење

полнач

3 фазен оловен полнач

Влезниот напон

AC100-240V; 50HZ ~ 60HZ

излезен напон

DC33.6V

излезна струја

10A

Гаранција

1 година

испорака

3 дена по потврдата за нарачката под 10 комплети
2 недели по потврдата за нарачката над 10 комплети


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот