EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341094469539.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341095148888.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341094726248.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341096277140.jpg

CL-2000B Автоматска машина за намотување на филмови пред истегнување

Модел: CL-2000B  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производ: апликации за производи од стакло, хардверски алатки, електронски апарати, хартија, керамика, хемикалии, храна, пијалоци, градежни материјали и други индустрии.

Предности на производот: заштита на животната средина / лесно ракување / високо ефикасно


Испраќам барање
ОПИС

CL-2000B Автоматска машина за намотување на филмови пред истегнување

заштита на животната средина / лесно ракување / високо ефикасно


Фотографии на производот


Зошто да не одберете нас?

1, гаранција за квалитет

2, висока ефикасност

3, гарантира бренд


Функција на производот

01 PLC контролен панел

02 основа и грамофон 

Конвертор на фреквенција 03

04 Одбор за контрола на кола

05 рамка за филм што се протега пред


CL-2000B Автоматска машина за намотување на филмови пред истегнување

Можно е контрола на PLC / конвертор на фреквенција / механизам за подигнување / прилагодување

200% заштеда на трошоци


Параметри на производот

Модел: CL-2000B Брзина на грамофон: 0-10r / мин
Име: Автоматска машина за намотување на филмови пред истегнување Дијаметар на грамофон: 1500мм / 1650мм / 1800мм /
2000mm / 2200mm
Бренд: CHTPAK Висина: 2400мм / 2000мм / 2700мм /
3000мм / 3200мм / 3400мм
Напојување: 220V Материјал за пакување: истегнен филм на LLDPE
Моќност: 1.2KW Тежина: 650-750kgs
Делови за истегнување на филм: конвертор на фреквенција,
автоматско прилагодување на силата на затегнување
Носечки товар на грамофон: 1500-2000 кг


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот