EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341237939278.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341237377448.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341237107603.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626341238795731.jpg

FTL / FTS 32 Посебни алатки за врзување на пневматски челик

FTL / FTS 32 Посебни алатки за врзување на пневматски челик

Модел: FTL / FTS 32 Посебни пневматски челични алатки за прицврстување  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производот: различни индустрии за тули, камен, алуминиум, хардвер, челик, метали итн

Предности на производот: Две-во-едно пневматски челичен алат за врзување, пневматско затегнување, пневматски заптивка


Испраќам барање
ОПИС

FTL / FTS 32

Посебни пневматски челични алатки за врзување со ремени

Заштеда на енергија и енергија, Прекрасно поврзување со ремени, Висока автоматизација


Фотографии на производот


Функција на производот

01 Посебен пневматски

пневматска напнатост

пневматски запечатувач

Висококвалитетна легура

Лесно ракување

Заштеда на енергија и заштита на животната средина

долг живот

02 Одлични перформанси

Отпорност на фрактура / без олабавување / без рачно сечење / без 'рѓа / заштита на животната средина

03 Практичен дизајн на алат

Висококвалитетна легура

Прилагодлива работа

Гаснење на браздата за заклучување

Висококвалитетна плинска млазница

Цилиндар со висока моќност

Дизајн на безбеден шкафче


Параметри на производот

Бренд: CHTPAKЗатегнување на делот за заклучување: над 16.8KN
Тип на моќност: пневматскиЛента: челик
Име на производ: пневматско затегнување / пневматски запечатувачВоздушен притисок: 0.4-0.6MPA
Модел на производ: FTL / FTS 32Сила на затегнување: над 9.8KN/0.6MPA
Форма на брава: со токиТежина: 4.8 кг / 3.2 кг


апликации

Широк спектар на апликации

тули, камен, алуминиум, хардвер, челик, метали итн


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот