EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1623980575997067.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1623980576883064.jpg

А19 Пренослива алатка за пневматско прерамување

А19 Пренослива алатка за пневматско прерамување

Model: A19 Plastic pneumatic strapping tools  

Бренд: CHTPAK

Product Usage: potable, meeting pneumatic packing requirements for various industries

Product advantages: High-power cylinder, high tension force, adjustable operating button, easy strapping


Испраќам барање
ОПИС

A19

пневматски пластичен алат за ремени

High efficiency / durability / portable / high tension force


Фотографии на производот


Функција на производот

01 Пренослив и едноставен

No need packing buckles, cost-saving, high-power cylinder, convenient use

02 Цврстина и издржливост

Со висококвалитетни метали за структурата на машината, сигурен дизајн и напредна технологија на производство

03 Усвојување на висококвалитетна легура

Со висококвалитетни метали за структурата на машината, сигурен дизајн и напредна технологија на производство, така што машината има висока издржливост.  

04 Цилиндар со голема моќност

Поради цилиндарот со голема моќност, така што има голема сила на затегнување, Лесно реализирајте го затегнувањето и врзувањето на тешки пакувања како што се тули и челик


Параметри на производот

Model: A19/25 (semi-automatic)Ленти: ПЕТ, ПП
Име: пренослив пневматски алат за ремени Ширина на ременот: 13-19мм
Бренд: CHTPAKДебелина на ременот: 0.5-1.2 mm
Тип на спој: запечатувањеМакс. Тензија: 3200N
Структура: воздух за компресијаТежина: 3.82 кг
Големина (должина * ширина * висина): 340 * 120 * 150ммФорма на запечатување: заварување со триење


апликација

Различни индустрии како подолу:

Стакло / градежни материјали / алуминиумски жици 

влакна / оска / алуминиум од инготи

Батерија / картони / тули


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот