EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1623306950152276.jpg

Х19 / J19 клешти за рачно пластично прерамување

Х19 / J19 клешти за рачно пластично прерамување 

Модел: рачни клешти за пластично врзување H19 / J19  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производ: алатка за рачно врзување, погодна за разни индустрии

Предности на производот: силна сила на гризење, подобрени заби, издржливост


Испраќам барање
ОПИС

Х19 / J19 клешти за рачно пластично прерамување

Одговорен за вашата ефикасност на врзување

галванизиран челик / флексибилна работа / висока напнатост

1571109226835721
1571109234794038

Функција на производот

01 галванизиран челик / тврд / издржлив / нерѓосуван

02 подобрени заби, посилна сила на гризење 

03 Принцип на триаголно фиксирање, флексибилна ротација

04 Пластична рачка против лизгање

05 Телото од челични клешти за специјална класа

06 Практични клешти за рачно ремен

07 Ротационен дизајн

08 Дизајн на лизгачка топка

09 Дизајн на машина, завршување на напнатоста и сечење истовремено

10 заптивка со длабоки заби со лизгање


Параметри на производот

Бренд: CHTPAK Ширина на ременот: 9-12, 16-19мм
Модел: H19 / J19 Дебелина на ременот: 0.6-1.2 mm
Опис: алатка за рачно врзување  Нето тежина: 3 кг
Материјал: галванизиран челик Големина: затегнувач: 27 * 27 см, клешти: 50 см
Ленти: ПЕТ / ПП


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот