EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1626342024302777.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626342024253905.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1626342024769385.jpg

GD35 рачна челична алатка за запечатување без печат

GD35 рачна челична алатка за запечатување без печат
Бренд: CHTPAK
Употреба на производ: Широко се користи во хартија, алуминиум, челик, дрво, хемиски влакна, логистика, метал и други индустрии

Испраќам барање
ОПИС

GD35 рачна челична алатка за запечатување без печат


Функции на производот:
1, лесен за употреба, мала тежина, нема потреба од надворешна енергија
2, нема потреба од сврзувачки елементи, прифаќање на двојно пол зголемување на силата структура, висина сигурност Поврзување
3, силна затегнувачка сила, специјален структурен дизајн, лесно се постигнува затегнување и тепање на тешки амбалажи
4, телото и компонентите се изработени од високо-цврсти легирани материјали и инженерска пластика, издржливи;
5, високи перформанси за безбедност, дизајн без замор

Параметри на производот

Бренд: CHTPAK Димензија: 400x100x330mm
Име: GD35 рачна челична алатка за запечатување без печат Форма за запечатување: тока YINYANG
Лента: челик Тежина: 4.5kgs
Ширина на ременот: 12.7-19мм Макс. сила на затегнување: 70% - 80% од максималната сила на истегнување на челичната лента
Дебелина на ременот: 0.38-0.7 mm


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот