EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1624947731575936.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624947730715252.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624947730302455.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624947730650278.jpg

YA19 / 25 Преносна електрична алатка за врзување

YA19 / 25 Преносна електрична алатка за врзување

Модел: Алати за врзување на пластични електрични A19 / 25  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производот: силна напнатост, исполнување на барањата за електрично пакување за различни индустрии

Предности на производот: затегнување, заварување, сечење лента се изведуваат само со едно притискање на копче


Испраќам барање
ОПИС

YA19 / 25

Алатка за пластично ленти за напојување на батерии

Висока ефикасност / издржливост / пренослива / силна напнатост


Функции на производот


Детали за производот

01 Изолативна и анти-лизгачка рачка

усвојување на ергономија за рачката, четканата површина, не само што се чувствува пријатно, туку и го подобрува триењето и е полесно да се сфати.

02 Лесна работа / заштеда на време и труд

Нема потреба од токи, заварување со триење, Завршна облога, заварување и сечење истовремено

03 Усвојување на висококвалитетна легура, цврста и издржлива

Усвојување на висококвалитетни метали за структурата на машината, висока цврстина, фиксна точка на предниот ремен за пакување за да се спречи опаѓање или паѓање на ременот за пакување

04 Дигитален екран

Прилагодувањето на напнатоста и заварувањето може да се прикаже на екранот, тоа е повеќе визуелно и перформансите ќе бидат постабилни 

05 Двојна батерија / Батерија со голем капацитет

Удобно е да се користи батерија со голем капацитет, одржлива и издржлива навигација, конфигурација на двојна батерија


Параметри на производот

Модел: YA19 / 25 (полуавтоматски) Ширина на ременот: 11-19мм
Име: преносна електрична алатка за врзување (со 2 батерии) Дебелина на ременот: 0.5-1.2 mm
Големина (Л * Ш * В): 340 * 120 * 150мм Макс. Тензија: 6000N
Време на полнење: околу 90 мин Тежина: 4.16 кг
Ленти: ПЕТ, ПП Форма на запечатување: заварување со триење


апликација

Широк спектар на апликации

Стакло / градежни материјали / алуминиумски жици 

влакна / оска / алуминиум од инготи

Батерија / картони / тула


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот