EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1623980754100655.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624593130175651.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624593130412787.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624593130981219.jpg

JDC13 / 16 Пластични електрични алатки за врзување

JDC13 / 16 Пластични електрични алатки за врзување

Модел: JDC13 / 16 Пластични електрични алатки за врзување 

Бренд: CHTPAK

Употреба на производ: Висококвалитетна и силна легура за задоволување на потребите на електрично пакување во различни индустрии

Предности на производот: мал и пренослив, поширок спектар на употреба, гаранција по продажбата на брендот


Испраќам барање
ОПИС

JDC 13/16

Пластични електрични алатки за врзување

Запечатување за пиење / цврсто триење / силна напнатост / обемување големи предмети / батерија со голем капацитет / гаранција за продажба по бренд


Фотографии на производот


Функции на производот

Висококвалитетна и силна легура, силна напнатост, ремен на големи објекти, полнење на батерија и складирање на енергија, заштеда на енергија и заштита на животната средина


01 Школка без бои

Школка е изработена од најлон PA6 со добра издржливост и висока јачина. Направен е со еднократно мелење, па затоа е поотпорен на абење, бојата е природна и несоблечена.

02 Батерија со голем капацитет

4000MA батерија со голем капацитет, два мотори за една алатка, попогодна и издржлива за работа на отворено.

03 Рачно изработен секач

Рачно изработен секач, легиран челик со висока јачина, поостар раб на секачот, брза брзина на сечење, уредно изрез

04 Мал и за пиење

Електрично средство за врзување за пиење, зафат со една рака, лесен за употреба, висока ефикасност, запечатување на топло-топење со едно копче


Детали за производот

Нашата иновација може да се најде во секој детал


01 Анти-лизгачка рачка

усвојувајќи ергономија за рачката, површината е конкавна и конвексна. Не само што се чувствува пријатно, туку го подобрува и триењето и е полесно да се сфати.

02 Прилагодлив екипаж

Времето на запечатување и силата на затегнување може да се прилагодат според квалитетот и големината на ремените.

03 Рачно изработен секач

Увезен рачно изработен секач, легиран челик со висока цврстина, поостар раб на машината, брза брзина на сечење, уредно изрез

04 LED сигнали

Сина ЛЕР: алатка во работата

трепка црвена ЛЕР: слаба батерија

Виолетова ЛЕР: завршна работа

05 лесна работа

Кога ремените се подготвени, притиснете го копчето за затегнување за правилно затегнување и олабавување. Потоа, притиснете го копчето за заварување за да заварите. Не го олабавувајте копчето за време на процесот на заварување

06 Рачка за погодно ослободување

Рачката за ослободување се наоѓа директно под рачката на машината, што е погодно за прилагодување и ослободување на ремени за време на процесот на пакување, исто така ја подобрува ефикасноста и заштедува време.

07 Безжичен мотор

усвојување ротор без јадро за моторот, така што има стабилно работење, висока ефикасност и заштеда на енергија, исто така ги подобрува контролата и перформансите на возењето на машината.

08 Дупка за полнење и прекинувач за напојување

Практичен дизајн на дупка за полнење, полнење и употреба, лесен, кога алатката е полна со енергија, може да се користи без поле за напојување, широка употреба.


Параметри на производот

Модел: JDC13 / 16 Дебелина на ременот: 0.4-1.2 mm
Име: преносна електрична алатка за врзување Време на заварување: 2-5S
Бренд: CHTPAK Напнатост: 60-2800N
Ленти: ПЕТ, ПП Тежина (вклучувајќи батерија): 3.34 кг
Време на полнење: околу 90 мин Големина (должина * ширина * висина): 360 * 140 * 130мм
Ширина на ременот: 13-16мм Напон: 11.1V


апликации

Широк спектар на апликации

Лесно работење, заштеда на време и труд

Тула / соларна / челик / електроника

Автомобилски додатоци / градежни материјали / дрво / стакло

Алуминиум / бакар / памук / влакна


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот