EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1623980688221774.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624592189152399.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624592189580207.jpg
https://www.chtpak.com/upload/product/1624592189166375.jpg

Преносни електрични алатки за врзување JD13 / 16

Преносни електрични алатки за врзување JD13 / 16

Модел: JDC13 / 16 Пластични електрични алатки за врзување  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производ: разни апликации за тула, куќиште од дрво, камен, челик, памук, тутун, метали итн.

Предности на производот: Висококвалитетна и силна легура, висока затегнатост, заварување со цврсто триење


Испраќам барање
ОПИС

ЈД13 / 16

алатки за врзување за пакување на отворено

Преносна батерија напојувана / безбедност / висока ефикасност / погодно 


Фотографии на производот


Функции на производот

лесна работа, заштеда на енергија и заштита на животната средина, перформанси со долг век на траење


01 Едноставен изглед и лесно ракување

Лесен за употреба, високи безбедносни перформанси, притиснете го копчето за заварување додека не се отсече лентата за ремен, а работата не заврши.

02 Лесна рамка, само 3.2 кг

Практично движење, висок степен на автоматизација, широк спектар на апликации

Нема токи, топло заварување со триење, цврст и убав изрез

03 Силна напнатост

Има силна сила на затегнување и посебен дизајн на структурата. Може лесно да ги заостри и спакува тешките пакувања како што се челик и алуминиум итн.

04 Висококвалитетен мотор за заварување

усвојување ротор без јадро за моторот, така што тој работи стабилно, а исто така ги подобрува и перформансите на возењето и силата на заварување на машината.

05 Трајност

телото и компонентите на машината се изработени од висококвалитетни легирани и инженерски пластики. Со сигурен дизајн и напредна технологија на производство, машината има висока издржливост, 

06 Батерија на полнење

Користење на батерија на полнење, заштита на животната средина и заштеда на енергија, зелена технологија и заштеда на енергија, заштеда на трошоците за замена на батеријата и подобрување на ефикасноста на производството


Детали за производот

Донесете искуство со квалитет со висока ефикасност од различни аспекти


01 Изолативна и анти-лизгачка рачка

усвојување на ергономија за рачката, четканата површина, не само што се чувствува удобно, туку исто така го подобрува триењето и е полесно да се сфати.02

02 Висококвалитетна легура

Усвојување на висококвалитетни метали за структурата на машината, висока цврстина, фиксна точка на предниот ремен за пакување за да се спречи опаѓање или паѓање на ременот за пакување

03 Прилагодлив екипаж

Времето на запечатување и силата на затегнување може да се прилагодат според квалитетот и големината на ремените.

04 LED сигнали

Сина ЛЕР: алатка во работата

трепка црвена ЛЕР: слаба батерија

Виолетова ЛЕР: завршна работа

05 Рачка за погодно ослободување

Рачката за ослободување се наоѓа директно под рачката на машината, што е погодно за прилагодување и ослободување на ремени за време на процесот на пакување, исто така ја подобрува ефикасноста и заштедува време.

06 Безжичен мотор

усвојување ротор без јадро за моторот, така што има стабилно работење, висока ефикасност и заштеда на енергија, исто така ги подобрува контролата и перформансите на возењето на машината.


Параметри на производот

Модел: JD13 / 16 Дебелина на ременот: 0.5-1.0 mm, 0.5-1.2 mm
Име: преносна електрична алатка за врзување Батерија: Li батерија 3.0A / H12VCD
Бренд: CHTPAK Макс. Тензија: 2800N
Големина (должина * ширина * висина): 340 * 130 * 118мм Тежина (вклучувајќи батерија): 3.2 кг
Време на полнење: околу 90 мин. За 100-220 пати Траење на батеријата: 2000 пати
Ленти: ПЕТ, ПП Charger:100V-245CAC-60HZ DC 12.6V=4.0A
Ширина на ременот: 13-16мм Запечатување: заварување со триење


апликации

Широк спектар на апликации

Лесно работење, заштеда на време и труд

Тула / соларна / челик / електроника

Автомобилски додатоци / градежни материјали / дрво / стакло

Алуминиум / бакар / памук / влакна


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот