EN

ВестипревземиКонтактирајте не

сите категории
https://www.chtpak.com/upload/product/1623306753901070.jpg

Преносни електрични алатки за врзување DD19A, преносни алатки за врзување ПЕТ

Модел: DD19A Пластични електрични алатки за врзување  

Бренд: CHTPAK

Употреба на производот: силна напнатост, исполнување на барањата за електрично пакување за различни индустрии

Предности на производот: пакување во еден чекор, автоматско затегнување, автоматско заварување, автоматско сечење


Испраќам барање
ОПИС

DD19A

Алатка за пластично ленти за напојување на батерии

Увезени компоненти / големи предмети за врзување / силна напнатост / Висококвалитетна и силна легура /
гаранција на батерија / по продажбаФункции на производот

01 Надградба на тензијата

Силна напнатост, максимум. Силата на затегнување е до 6000N, достигнува меѓународно ниво

02 Нема потреба од токи

Усвојување триење заварување, завршна напнатост, запечатување и сечење истовремено Дизајн без завои

03 Висококвалитетни материјали од легура

Со висококвалитетни материјали од легури, сигурен дизајн и напредна технологија на производство, машината има висока издржливост. 

04 Увезени делови

Увезена плоча, копче за затегнување и копче за заварување, со двојна конфигурација на батеријата, работата е стабилна и производите се позрели.  

05 Дигитален екран

Прилагодувањето на напнатоста и заварувањето може да се прикаже на екранот, тоа е повеќе визуелно и перформансите ќе бидат постабилни 

Детали за производот

Обезбедете квалитетно искуство со висока ефикасност од различни аспекти


01 Изолативна и анти-лизгачка рачка

усвојување на ергономија за рачката, четканата површина, не само што се чувствува пријатно, туку и го подобрува триењето и е полесно да се сфати.

02 Време на заварување и напнатост

Притиснете го копчето F за да ја извршите затегнатоста и копчето F2 за да го изведете заварувањето.

03 Висококвалитетна легура

Усвојување на висококвалитетни метали за структурата на машината, висока цврстина, фиксна точка на предниот ремен за пакување за да се спречи опаѓање или паѓање на ременот за пакување

04 лесна работа

Притиснете го копчето за затегнување со десниот палец додека лентата за пакување не се затегне целосно, а потоа притиснете го копчето за заварување додека лентата за пакување не е целосно заварена.

05 Батерија со голем капацитет

Удобно е да се користи батерија со голем капацитет и може да спакува 80-200 ремени по еднократно полнење, конфигурација на двојна батерија


Параметри на производот

Модел: DD19A Макс. Тензија: 6000N
Име: преносна електрична алатка за врзување (со 2 батерии) Тежина (без батерија): 3.66 кг
Големина (должина * ширина * висина): 340 * 120 * 150мм Тежина на батеријата: 0.5 кг
Време на полнење: околу 90 мин за 120-200 ремени Траење на батеријата: 2000 пати повеќе
Ленти: ПЕТ, ПП Време на запечатување: 2-5S
Ширина на ременот: 11-19мм Моќност: 3KW
Дебелина на ременот: 0.5-1.2 mm Форма на запечатување: заварување со триење


апликации

Широк спектар на апликации

Тула / соларна / челик / електроника

Автомобилски додатоци / градежни материјали / дрво / стакло

Алуминиум / бакар / памук / влакна


Испраќам барање
Контактирајте нѐ
поврзани со производот